Wielka Majówka w Bramie Poznania odbywać się będzie w  weekend, 30 kwietnia i 1 maja w godzinach od 12:00 do 17:00. Nowością tegorocznej edycji imprezy będzie tematyka. Chcemy obudzić Matkę Ziemię do życia, zaprzyjaźnić się z rybami, przyszykować majowe stroje dla drzew, sprawdzić, na co stać niepozorną kreskę i sprawdzić, co nowego słychać w książkach. Brama Poznania otworzy się również na osoby wykluczone ze względu na niepełnosprawności.

Oba dni wieńczyć będzie wydarzenie niezwykłe. za pomocą nowych mediów zostanie opowiedziana historia Mieszka I i Dobrawy. Intryga polityczna i miłosna, ucieczka i gonitwa, królewski orszak i tajemnicze postaci. Będzie to opowieść, o której nie dowiemy się w szkołach. Artystyczna interpretacja momentu powstania państwa polskiego zostanie pokazana na fasadzie Bramy Poznania i okolicznych budynków o godzinie 21:30 i 22:00.

Kolejne dni – poniedziałek i wtorek to inauguracja nowego sezonu kajakowego w Bramie Poznania, czyli początek spływów dookoła Wyspy Tumskiej połączony ze zwiedzaniem z niecodziennej, rzecznej perspektywy. W tych dniach będzie można również uczestniczyć w znanych i lubianych wycieczkach po Ostrowie Tumskim, podczas których w białych rękawiczkach dotknąć można eksponatów sprzed setek lat.

Wielka Majówka w Bramie Poznania to także drugie urodziny tej nowoczesnej instytucji.