Aerofestival 2015 (96)Tegoroczna, druga już, edycja imprezy Aerofestival odbędzie się w dniach 28-29 maja, na poznańskiej Ławicy.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Aerofestival to podniebne show w wykonaniu światowej sławy mistrzów awiacji oraz wystawa statyczna sprzętu lotniczego i wojskowego. To miejsce, w którym lotnicza pasja, doświadczenie i umiejętności pilotów spotykają się z młodzieńczymi pragnieniami o lataniu.

Pierwsza edycja Aerofestivalu odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2015 roku na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, przyciągając 50 000 fanów lotnictwa, rodzin z dziećmi oraz przedstawicieli branży z całej polski i zagranicy. Do tak dużej frekwencji przyczyniło się duże zainteresowanie mediów, zarówno tych branżowych, jak i ogólnotematycznych.

Jednym z kluczowych elementów wydarzenia był bogaty program wydarzeń, w którym znalazło się 500 minut akrobatycznych pokazów z udziałem 90 lotniczych maszyn. Za ich sterami siedzieli najlepsi piloci świata, reprezentujący takie grupy akrobatyczne jak:  Baltic Bees (Litwa), The Flying Bulls Aerobatic Team (Czechy), Turkish Stars (Turcja), Pionier Team (Włochy), Patrouille REVA (Francja) czy rodzimych formacji – Firebirds, Grupy Akrobatycznej Żelazny i solistów Łukasza Czepiela oraz Artura Kielaka.

Aerofestival jest wydarzeniem cyklicznym, które na stałe ma wpisać się w kalendarz wydarzeń lotniczych na świecie. Najbliższa edycja planowana jest w dniach 28 – 29 maja 2016 roku.

Tegoroczny Aerofestival podzielony będzie na kilka integralnych stref

Pokazy lotnicze, podczas których w podniebnych akrobacjach spotkają się wyśmienici piloci. Oznacza to jeszcze więcej minut pokazów, jeszcze więcej samolotów oraz najlepszych grup akrobatycznych z całego świata.

Statyczna wystawa sprzętu lotniczego zarówno cywilnego, jak i wojskowego, pozwalająca na zaznajomienie się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi wprowadzanymi do lotnictwa.

Strefy tematyczne dla publiczności, czyli walor edukacyjny wydarzenia, w którym przedstawiciele służb mundurowych wprowadzą gości w tematykę obronności kraju. Zaprezentują tu swoje możliwości, począwszy od uzbrojenia po wyposażenie i praktyczne umiejętności. To również terenowa lekcja historii w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, które w strojach z wybranego okresu przybliżą dokonania i zasługi polskiego lotnictwa.