Plakat_maly_Natalia BrodackaAK30 to jedyne takie wydarzenie w Polsce: 30 wystaw w 30 dni, poza przestrzeniami oficjalnymi, galeryjnymi i muzealnymi. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11 – 22 marca  oraz 30 marca – 14 kwietnia. Wernisaże odbywać się będą w godzinach 20.00 – 21.00.

Hasłem przewodnik tegorocznej, siódmej już edycji cyklu wystaw AK 30 jest Nu, Zajac! Nu, pogodi! Jego artystyczne rozwinięcie prezentować będą zarówno studenci, jak i profesorowie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prace udostępnione zostaną jedynie na godzinę, a wernisaże zaplanowane są przede wszystkim w prywatnych przestrzeniach twórców.

AK 30 to spotkania o ogromnym ładunku emocjonalnym, wynikającym z ich bezpośredniości.  To okazja do rozmowy, jaka w innych warunkach zapewne nie byłaby możliwa. Dodatkowym walorem tego wydarzenia jest jego spontaniczność, wyrażająca się także w fakcie, że program dni uzupełniany jest na bieżąco i podawany do publicznej wiadomości na facebookowej stronie Projektu AK 30.

Pierwsza wystawa cyklu zaprezentuje prace prof. Zbigniewa Szota i odbędzie się w Galerii Rotunda przy ul. al. Marcinkowskiego 29.