Moscow City Ballet (1)Jezioro Łabędzie jest najsłynniejszym i uwielbianym przez publiczność na całym świecie baletem Piotra Czajkowskiego. Nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca od wielu lat. Wątki miłosne i dramatyczne przeplatają się ze sobą niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo wzmacniane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

17 grudnia poznańska publiczność będzie mogła zobaczyć ten piękny balet w wykonaniu Moscow City Ballet.

– To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem myszą, to wszystko żyje we mnie – mówi założyciel formacji, Victor Smirnov – Golovanov.

Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występy Moscow City Ballet sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć.

W Poznaniu odbędą się aż dwa spektakle Jezioro łabędzie. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 17:00, drugi o 20:00.