randkaWiktoria, Nina, Edward i Maks już do dawna nie są nastolatkami. Niejedno w życiu słyszeli, widzieli i nie jedną krzywdę odczuli na własnej skórze. Troje z nich doświadczyło również nieudanego małżeństwa zakończonego rozwodem. Jednocześnie wszyscy są spełnieni zawodowo. Wiktoria pracuje jako pielęgniarka na oddziale operacyjnym, jej przyjaciółka Nina jest policjantką, Maks to wieloletni prezenter radiowy, a Edward prowadzi własną firmę. Żadne z nich nie powinno narzekać na brak pieniędzy i perspektyw. A jednak jest w ich życiu coś, co sprawia, że nie czują się szczęśliwi. Wszystkim brakuje miłości – tej prawdziwej i głębokiej, która trwa pomimo napotykanych przeszkód. Towarzyszem ich codziennego życia jest samotność, która wywołuje w nich coraz większą tęsknotę za uczuciem, za bliskością drugiego człowieka.

Do walki z samotnością postanawiają wykorzystać możliwości jakie stwarza internet. Na jednym z portali randkowych Edward zamieszcza swoje ogłoszenie w nadziei, że odnajdzie miłość swojego życia. Na jego anons odpowiada Wiktoria. Oboje decydują się na randkę w ciemno, na którą zapraszają też swoich przyjaciół. Czy spotkanie na dwie pary w jednym z najgorszych lokali w mieście sprawi, że odnajdą to, czego tak bardzo szukają?

Randka w ciemno na dwie pary kanadyjskiego autora, Norma Fostera to romantyczna komedia dla dorosłych. Wartka akcja przepełniona nieoczekiwanymi zwrotami, zaskakujące sytuacje oraz sprawne dialogi powodują, że publiczności trudno powstrzymać śmiech. Doskonałe i bardzo przekonujące kreacje aktorskie Małgorzaty Potockiej, Olgi Borys, Tomasza Stockingera oraz Jacka Kawalca sprawiają, że publiczność zaczyna trzymać kciuki za powodzenie bohaterów. Na szczególne uznanie zasługuje Olga Borys, znana szerszej publiczności z roli chimerycznej współlokatorki w popularnym telewizyjnym sitcomie. Na teatralnej scenie radzi sobie równie dobrze, a nawet lepiej. Gra aktorska Olgi, która obejmuje nie tylko dialogi, ale przede wszystkim każdy ruch jej ciała, każdy gest oraz mimikę twarzy sprawiają, że grana przez nią postać jest niezwykle barwna, prawdziwa i na długo pozostaje w pamięci widza.

Zabawna i lekka komedia warszawskiego Teatru Palladium adresowana jest do niewymagającego widza, dla którego teatr jest przede wszystkim formą rozrywki. Szybkie zwroty akcji i zrozumiałe, a przy tym wywołujące uśmiech, dialogi są tym, czego oczekuje widz. I Randka w ciemno na dwie pary w reżyserii Mirosława Połatyńskiego taką rozrywkę zapewnia. Ale spektakl ma również drugie, bardziej refleksyjne, dno. Odkrywa tajemnicę i gorycz samotności ludzi w średnim wieku. Odkrywa, że o miłości marzyć można bez względu na wiek i doświadczenia życiowe. Rozwód wcale nie musi oznaczać rezygnacji z bliskości drugiego człowieka, z bliskości kogoś, kto pozostanie na dobre i na złe. Samotność po pięćdziesiątce może doskwierać tym mocniej, że czuje się na plecach oddech upływającego czasu. Czasu, który biegnie w samotnym mieszkaniu i w  pustym fotelu przy stole. Jeden z bohaterów słusznie zauważa, że dom jest tam, gdzie ktoś czeka. Czy można więc nazwać domem miejsce, w którym dni upływają w samotności?