j&h logo

Od premiery głośnego musicalu Jekyll & Hyde w Teatrze Muzycznym w Poznaniu nie minęło jeszcze pół roku, a obejrzało go już 10 000 widzów. To niewątpliwie długo wyczekiwana premiera, która wyznaczyła zupełnie nowy kierunek i nadała Teatrowi zupełnie nową jakość. Musical zapoczątkował zmiany, na które czekali widzowie, sympatycy nie tylko operetki, ale również bardziej współczesnych form teatralno-muzycznych. Spektakl Jekyll & Hyde stał się najgorętszą poznańską premierą sezonu artystycznego 2014/2015. Entuzjastycznie przyjęty zarówno przez publiczność, jak również przez dziennikarzy i krytyków teatralnych, zainicjował zupełnie nieoczekiwane wydarzenie.

Już od dnia premiery, która odbyła się 10 października 2014 roku widzowie pytali o możliwość wydania płyty CD z muzyką ze spektaklu. Fani musicalu utworzyli nawet specjalne wydarzenie na jednym z profili społecznościowych, na którym już ponad 700 osób zadeklarowało chęć zakupu takiego wydawnictwa. W związku z dużym zainteresowaniem płytą z musicalu Jekyll & Hyde, Teatr Muzyczny postanowił spełnić marzenia swoich sympatyków.

Już od 02 kwietnia na portalu polakpotrafi.pl  każdy chętny może wesprzeć finansowo wydanie albumu z piosenkami z musicalu Franka Wildhorna. Darczyńcy, w zależności od wysokości przekazanej kwoty, otrzymają unikalne prezenty wśród których znajdą się między innymi płyta CD z autografami Janusza Krucińskiego i Damiana Aleksandra, bilety na spektakle, umieszczenie nazwiska darczyńcy w książeczce dołączonej do płyty lub możliwość spotkania z wykonawcami.

Płyta, której nagranie zaplanowano podczas majowych spektakli Jekyll & Hyde, będzie pierwszym w historii nagraniem musicalu w polskiej wersji językowej. Do tej pory sympatycy spektaklu Wildhorna mogli słuchać utwory nagrane wyłącznie w językach francuskim, hiszpańskim, niemieckim, węgierskim i włoskim. O pomyśle nagrania płyty został poinformowany sam kompozytor, Frank Wildhorn, który nie krył zadowolenia z sukcesu, jaki Jekyll & Hyde odniósł w Polsce. Artysta zapowiedział swoją wizytę w Poznaniu podczas nagrania albumu, a więc już w maju. Jak podkreśla Piotr Deptuch, kierownik muzyczny poznańskiej inscenizacji, płyta celowo nie zostanie nagrana w studiu, aby nie tracić emocji i dynamiki, jakie towarzyszą spektaklowi na scenie.

Premiera płyty odbędzie się podczas wrześniowych koncertów Face to Face. Pierwszym partnerem jej wydania została poznańska firma Bilety24, która przygotuje specjalną aplikację do sprzedaży płyty przez Internet. Całość przedsięwzięcia związana z nagraniem albumu jest bardzo kosztowna, a Teatr wciąż szuka sponsorów, którzy chcieliby wspomóc to wyjątkowe wydarzenie. Już od 02 kwietnia, za pomocą portalu polakpotrafi.pl wydanie płyty może wspomóc każdy. Będzie to pierwsze nagranie musicalu Jekyll&Hyde w polskiej wersji językowej, w wykonaniu najsławniejszych głosów musicalowych z kraju. Akcja potrwa do 17 maja.