Kult Unplugged

Kult to legenda polskiego rocka po raz kolejny zaprasza sowich fanów na niezwykły koncert Unplugged, który odbędzie się 22 marca 2015 roku w poznańskiej Auli UAM.

Pierwszy z unikatowej serii koncertów akustycznych zespołu Kult został zarejestrowany 22 września 2010 roku w warszawskim Och – Teatrze, przy współpracy z MTV Polska. Jeszcze w tym samym roku nagrania z tego niezapomnianego wydarzenia zostały wydane na wielu nośnikach: CD, DVD, blu-ray, a także na wyjątkowych płytach winylowych MTV Unplugged. Wydawnictwo, zawierające niepowtarzalne wersje utworów zarówno z nowszych, jak i starszych krążków grupy, osiągnęło szczyty popularności i zyskało rzadko spotykane, najwyższe wyróżnienie muzyczne – status diamentowej płyty!

Wiele zainteresowania wzbudziła nowa, oryginalna wersja przeboju Tadeusza Woźniaka Zegarmistrz Światła a także premierowy utwór Szantowy.

Po trzech latach od pierwszej trasy koncertowej, na której Kult wystąpił z niepowtarzalnym materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze Zespołu.