Fredro dla dorosłych 215 marca w Sali Ziemi MTP ponownie wystąpią aktorzy warszawskiego Teatru 6. Piętro, którzy zaprezentują komedią Fredro dla dorosłych. Poznańska publiczność będzie miała okazję obejrzeć ten, cieszący się ogromną popularnością spektakl aż dwa razy. Aktorzy pojawią się na scenie o godzinie 17:30 i 20:30.

Fredro Dla Dorosłych – Mężów i Żon  to inteligentna zabawa z teatralną tradycją. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych: mężach, żonach i ich kochankach, z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności.

Rewelacyjna gra aktorska, błyskotliwa inscenizacja, zaskakująca interpretacja i przyjemność słuchania polszczyzny w najlepszym wydaniu.

Siłą spektaklu, który od dnia premiery w 2010 roku został wystawiony już ponad 300 razy, jest zmierzenie się z teatralną tradycją w zmyślny i subtelny sposób. akcja toczy się w dobrze nam znanych czasach, scenografia i kostiumy są jak najbardziej współczesne, a język sprzed kilku stuleci brzmi zabawnie, ale nie staroświecko. Aktualne – może nawet bardziej, niż w momencie powstawania utworu – są też uczuciowe rozterki, które dotykają bohaterów przedstawienia. A wartkość akcji, żywiołowość dowcipu, subtelna niepoprawność polityczna i obyczajowa oraz zaskakujący finał skrojone są dokładnie według dzisiejszych standardów.

Poznańska publiczność zobaczy na scenie Jolantę Fraszyńską, Joannę Liszowską, Konrada Darocha i Michała Żebrowskiego. Reżyserem spektaklu jest doskonale znany poznaniakom, Eugeniusz Korin, który w latach 1990 – 2003 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Nowego w Poznaniu.