Punky Reggae Live16 marca w klubie U Bazyla odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Punky Reggae live. Na scenie wystąpią Farben Lehre, Gutek i Closterkeller. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Punky Reggae live to wyjątkowe wydarzenie, trafiające w różne gusta muzyczne, łączące pokolenia słuchaczy, które z założenia udowadnia, że muzyka to dziedzina, w której nie ma miejsca na wzajemne podziały, a wręcz przeciwnie – niesie pozytywny przekaz oraz szuka tego, co łączy.

Pomysłodawcą projektu jest brawurowa i energetyczna formacja  Farben Lehre. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku Farben Lehre był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane „na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. Na początku września 2018 ukazała się jedenasta płyta, zatytułowana Stacja Wolność. 15 całkowicie premierowych kompozycji to solidna mieszanka szybkiego, dynamicznego grania oraz bardzo klimatycznych utworów, z mocnym, dalece aktualnym przekazem.

Zespół Gutek to projekt Piotra „Gutka” Gutkowskiego – wokalisty, który od 2018 roku, wraz ze swoim zespołem dodaje kolorytu polskiej scenie muzycznej. Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. Do współpracy zapraszany był między innymi przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, Farben Lehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych. Aktualnie zespół Gutek kończy pracę nad swoją debiutancką płytą.

Closterkeller jest zespołem znanym i zasłużonym. Słyną z pięknych, klimatycznych płyt o kolorowych tytułach oraz z ognistych koncertów. Na czele grupy stoi Anja Orthodox – kobieta o wielu głosach i twarzach, zaliczana do ścisłej czołówki polskich wokalistek. Jest ona też autorką pięknych sugestywny tekstów, za które fani dodatkowo kochają zespół. Koncerty Closterkeller są zawsze niezapomnianym przeżyciem dla odbiorców.