Wilki12 grudnia w Auli UAM wystąp zespół Wilki, który zagra swoje największe przeboje. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wilki to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, będący na scenie od ponad 25 lat. A wszystko zaczęło się w 1992 roku. Cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty Wilków: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność.

W 2002 roku Wilki wykonały brawurowy come back z płytą 4, której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki Baśka oraz Urke nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze dwie studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. Bohema, Love Story, Słońce pokonał cień, Here I am, Na zawsze i na wieczność – to tylko niektóre z hitów zespołu. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live – kolejna Złota Płyta w historii zespołu.

W 2016 roku ukazał się ósmy album zespołu zatytułowany Przez dziewczyny,  który promował piosenka o tym samym tytule. To najbardziej radosna, rockandrollowa płyta w dorobku Wilków, najbliżej jej klimatem do przebojowej 4. Nie bez wpływu było pojawienie się „świeżej krwi” w zespole – do grupy dołączył Beniamin Gawliński, syn lidera grupy, który gra na gitarze akustycznej i klawiszach, a także śpiewa.

W zeszłym roku Wilki obchodziły 25-lecie wydania debiutanckiego albumu. Letnia trasa koncertowa obfitowała w niespodzianki i wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich był z pewnością występ podczas Przystanku Woodstock, na którym Wilki zagrały utwory z legendarnej „niebieskiej” płyty. W połowie grudnia ukazała się płyta DVD z tego koncertu. W maju bieżącego roku na rynku ukazał się jubileuszowy album zawierający największe przeboje zespołu.