Hot WaterPo pół roku od bardzo udanego koncertu promującego nową płytę, do Blue Note wraca poznański zespół bluesowy, Hot Water. Koncert odbędzie się 27 października o godzinie 20:00.

Po latach milczenia zespół powrócił na początku 2017 roku z nowym, bardzo dobrze przyjętym wydawnictwem Elektryczny Kot. Zapowiedzią albumu był promujący ją singiel Anioł, który przez kilka tygodni znajdował się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Poznań, pojawiał się w Radiowej Trójce oraz w kilkunastu innych rozgłośniach radiowych w całej Polsce.

Muzycy od wielu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90. koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. W 2007 roku zespół zagrał jako support przed Joe Cockerem.

Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali między innymi: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych. Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w naszym kraju.

Zespół nagrał cztery płyty: Hot Water, Wolne od świąt, Dwa słowa oraz Elektryczny Kot. Od reaktywacji Hot Water bardzo aktywnie koncertuje. Przez ostatni rok zagrał kilkanaście koncertów. Grupa towarzyszyła przez ten czas takim gwiazdom, jak: legendarny zespół Ten Years After, amerykański zespół Vapors of Morphine, czy nasz rodzimy Dżem. Szczególnym wydarzeniem była wiosenna duża trasa klubowa z zespołem Happysad, gdzie młoda publiczność, która po raz pierwszy spotkała się z muzyką zespołu, przyjmowała ich z dużym entuzjazmem.

Rok 2017 to także duże wydarzenia festiwalowe. Hot Water można było zobaczyć na Blues Suwałki, Blues Express Festiwal, Bazar Blues, BLuesowo a także – jako laureat eliminacji – zagrali na tegorocznym Przystanku Woodstock w Kostrzynie. Ciekawym doświadczeniem był także koncert na Festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku, który był transmitowany na żywo przez Program 3 Polskiego Radia. Hot Water zagrał także koncert z transmisją live w radiowym studio im. Komedy w Radiu Poznań.

Zespół Hot Water występuje w składzie: Maciej Sobczak /gitara, wokal/, Dariusz Nowicki /perkusja/, Piotr Tarnawski /bas/, Bartek Szopiński /piano, Hammond/, Maciej Zdanowicz /gitary/ i Maciej Syroczyński /gitary/.