Tabu20 października w klubie U Bazyla wystąpi, doskonale znana fanom reagge, formacja Tabu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał cztery studyjne albumy. Zespół został również dwukrotnie zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą, a także świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste, ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi, odbywającym się w Wodzisławiu Śląskim.

Można pokusić się o stwierdzenie, że dzięki doskonale przyjętej płycie Endorfina, rok 2012 w polskim reggae należał właśnie do nich. W 2005 roku jako mało znana kapela wygrali ostródzki konkurs, a dziś każdy nuci Jak dobrze cię widzieć, jak dobrze cię słyszeć. Tabu po prostu nie może się nie podobać.

Podczas poznańskiego koncertu będzie można usłyszeć stare sprawdzone hity, takie jak: Tyle mam, Sarny, Jak dobrze cię widzieć czy Nie chcę umierać.

Jako support wystąpi, pochodząca z Poznania, grupa Przed Wschodem Słońca. Zespół prezentuje bogaty materiał autorski, a ich muzyka oscyluje wokół takich gatunków jak: rock, ska, reggae, punk, funk.

Ich koncerty są wypełnione energią i pozytywną atmosferą. Dzięki indywidualności muzyków, którzy razem tworzą wybuchową mieszankę, utwory PWS-u trafiają do szerokiego grona odbiorców i zapadają w pamięci oraz sercach publiczności. Spójność aspektu muzycznego i lirycznego kształtuje wyjątkowość PWS-u. Niezwykle klarowne połączenie sekcji dętej i rytmicznej buduje niepowtarzalny klimat twórczości zespołu. Taneczne utwory wprowadzają odbiorców w świat niezapomnianych i pozytywnych wibracji.