AfryKameraJuż w sobotę, 27 maja rozpocznie się 12. odsłona Festiwalu AfryKamera. Tegoroczna edycja jest dedykowana Ghanie.

Czarna Gwiazda – Ghana to filmowy hołd złożony jednej z najsilniejszych afrykańskich demokracji. W trakcie festiwalu odbędą się polskie premiery takich tytułów jak: Children od the mountain w reżyserii Priscilli Ananay, Gilberte’s world czy The Cursed Ones Nany Obiry Yeboah.

W ramach cyklu Postacie Afryki, Czarny Ląd zostanie pokazany poprzez wybitne postaci oraz zwykłych ludzi, którzy swym działaniem zwalczają uprzedzenia i stereotypy.

Festiwal AfryKamera to interdyscyplinarne wydarzenie skupiające ludzi zafascynowanych wielobarwną kulturą Afryki. Jest pierwszym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej festiwalem filmowym, który promuje kino afrykańskie. W ramach blisko 70-ciu projekcji na terenie całej Polski prezentujemy filmy fabularne, krótkometrażowe i dokumenty. Ponadto, organizujemy wystawy, koncerty, spotkania autorskie, odczyty literackie, debaty oraz pokazy multimedialne.

Poznańska odsłona festiwalu odbędzie się w Kinie Muza i potrwa do 1 czerwca.

Szczegółowy program jest dostępny tutaj