maxresdefault29 maja w Poznaniu wystąpi Mietek Szcześniak, wziął na warsztat wiersze księdza Twardowskiego, połączył z dźwiękami samby i bossa novy, tworząc niezwykły album Nierówni.

Artysta debiutował na scanie jako sześciolatek. W 1985 roku zdobył nagrodę im. Anny Jantar podczas Festiwalu w Opolu brawurowo śpiewając piosenkę Przyszli po zmroku. Duet z Edytą Górniak w utworze Dumka na dwa serca podbił serca Polaków, a wykonanie stało się jednym z kamieni milowych polskiej muzyki rozrywkowej, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Muzyk znany jest z licznych i bardzo udanych kooperacji muzycznych oraz projektów pobocznych. Jego twórczość obraca się w gatunku szeroko pojmowanej muzyki rozrywkowej, od popu, przez jazz aż do muzyki gospel. Mietek Szcześniak to artysta ambitny. Duży nacisk kładzie na pozytywny i wartościowy przekaz swojej muzyki, w tym tekstów. Najnowszy album Nierówni to spełnienie marzeń artysty o skomponowaniu muzyki do wierszy ks. Twardowskiego. W rezultacie powstał niezwykły album, który łapie za serce pięknymi tekstami oraz ciepłymi, pozytywnymi dźwiękami.

Utwory na żywo będzie można posłuchać już 29 maja w poznańskiej Auli Artis. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.