12 listopada w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpi zespół IRA. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Choć współpraca muzyków sięga 1987 roku, ich radiowe przeboje znane są nawet najmłodszej publiczności. Utwory takie jak Parę chwil, Ona jest ze snu czy Nadzieja wpisały się już na stałe w historię polskiej muzyki. Pierwsze albumy zespołu, Mój dom i 1993 rok sprzedały się w wielu tysiącach egzemplarzy, co automatycznie pozwoliło grupie przejść do czołówki polskiego rocka.

Zespół ma na koncie liczne występy na festiwalach, między innymi w Jarocinie, na Przystanku Woodstock czy Festiwalu Odjazdy, mnóstwo solowych koncertów. Może pochwalić się również supportowaniem zespołów Areosmith i Def Leppard. Po kilkuletniej przerwie, zespół w 2001 roku powrócił do działalności, by nagrać kolejne albumy.

Podczas jesiennej trasy, zespół będzie promował tegoroczny krążek – MY, który zapowiada singiel Wybacz. Ten rok jest dla grupy wyjątkowy – IRA obchodzi 30-lecie istnienia. Po wielu latach koncertowania, na swoje występy ciągle przyciągają szeroką publiczność, nie mamy wątpliwości, że tak samo będzie i tym razem.