5 listopada na scenie Blue Note Jazz Club wystąpi formacja Dezerter. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Zespół powstał w maju 1981 roku w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20, pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi, którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego.

Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel Ku przyszłości. W 1985 roku ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: Fala i Jak punk to punk. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – Underground Out Of Poland oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – Kolaboracja. Rok 1989 to kolejny album – Kolaboracja II, a 1990 – Wszyscy przeciwko wszystkim wydana w Polsce i we Francji.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, w tym Blasfemię, Ile procent duszy?, Mam kły mam pazury, Ziemia jest płaska. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale w całej Europie. Odwiedzili między innymi Czechy, Niemcy, Wielką Brytanię i Finlandię oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Dezerter gra w składzie: Robert Matera /gitara, śpiew/, Krzysiek Grabowski /perkusja/ i Jacek Chrzanowski /bas/.