Przegląd country Duszniki5 listopada w Centrum Kultury w Dusznikach odbędzie się I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Country. W bogatym programie wydarzeń są między innymi pokazy tańca liniowego oraz koncert Pawła Bączkowskiego.

Przegląd Piosenki Country ma na celu popularyzację polskiej i amerykańskiej piosenki country, a także promocję wokalistów i aktywację ich kariery artystycznej. W Przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, którzy ukończyli siódmy rok życia. Zadaniem konkursowym jest zaśpiewanie dwóch piosenek country, w tym przynajmniej jednej po polsku. Utwory muszą być starannie dobrane do możliwości wykonawcy, zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym. Wymogiem dodatkowym dla wszystkich uczestników jest znajomość piosenki Chcemy country, do której, podczas Przeglądu w Dusznikach, będzie kręcony teledysk. Wykonawców biorących udział w konkursie będzie oceniało Jury w składzie: Roman Boguś – Wójt Gminy Duszniki oraz wokalistki: Urszula Lidwin, Urszula Chojan i Beata Adamska.

Szczegółowe informacje na temat części konkursowej Przeglądu można uzyskać w Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach (tel. 61 291 94 80 lub e-mail: bp@bpicak.pl).

W części artystycznej Przeglądu wystąpią Urszula Lidwin, Urszula Chojan, Beata Adamska oraz Paweł Bączkowski & The Gold Country & Roll Band. Planowany jest również pokaz tańca liniowego.

I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Country rozpocznie się o godzinie 14:00.