10 września w Centrum Kultury Zamek wystąpi autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych – Piotr Bukartyk. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Piotr Bukartyk

Artysta jest znany szerokiej publiczności od lat. Napisał ponad 400 piosenek, w tym takie przeboje jak: Kobiety jak te kwiaty, Niestety trzeba mieć ambicję, Sznurek, czy Małgocha. Piotr Bukartyk z Zespołem regularnie pojawia się w line-upie Woodstocku, popełnił także piosenkę Z tylu Chmur, która stała się hymnem tego największego w Polsce Festiwalu.

Piotr Bukartyk jest na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem bezprecedensowym. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się autorów tekstów piosenek. W każdy piątek w radiowej Trójce jest gościem Wojciecha Manna w jego porannej audycji – śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony, które niewątpliwie stanowią inspirację dla nowego materiału.

– Ułożenie piosenki zajmuje mi zwykle jedną noc. Jaka by nie wyszła – rano da się już toto zaśpiewać, co zresztą robię od lat korzystając z gościny Wojciecha Manna w radiowej Trójce. O większości z nich zaraz potem zapominam, ale mniej więcej jedna na dziesięć zostaje ze mną na dłużej – mówi Piotr Bukartyk.