Zakonnica w przebraniuTrwa casting do musicalu Zakonnica w przebraniu, który będzie miał swoją polską prapremierę 1 października na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Autorem polskiego przekładu, a zarazem reżyserem jest Jacek Mikołajczyk, kierownikiem muzycznym został Piotr Deptuch, za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch.

Broadwayowski musical został oparty na filmie z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej. O tym, kto zostanie polską zakonnicą w przebraniu zadecyduje trwający w Teatrze Muzycznym w Poznaniu casting, do którego zgłosiło się ponad 220 solistów. Każdy z uczestników przesłuchania musiał przygotować jedną z pięciu, wybranych przez reżysera i kierownika muzycznego, piosenek z tego właśnie musicalu. Dodatkowo prowadzony jest wewnętrzny casting dla solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ostateczne wyniki i obsadę nowej produkcji Teatru powinniśmy poznać pod koniec czerwca.

Tytułowa zakonnica w przebraniu, czyli barowa piosenkarka Deloris Van Cartier jest przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka, który zamierza zabić również i ją. W ramach pomocy oferowanej przez policję, główna bohaterka zostaje wysłana do klasztoru. Przełożona znajduje dla niej miejsce w zakonnym chórze. Deloris w krótkim czasie zostaje dyrygentem i wprowadza do zespołu nowego ducha.

Autorem muzyki do musicalu jest Alan Menken, zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Podczas spektaklu publiczność usłyszy przeboje nawiązujące do najlepszych wzorców muzyki tanecznej lat 70-tych, przywołujące na myśl takich artystów jak Abba czy Bee Gees. Jak zapewnia reżyser poznańskiej wersji musicalu, będzie to zabawa estetyką lat 70., spojrzenie na tamtą muzykę z perspektywy współczesnej wrażliwości.  Na scenie pojawi się czternastoosobowy chór zakonnic, którym będzie towarzyszył ksiądz, policjant Mokry Edi oraz gangsterzy.

Zakonnica w przebraniu będzie miała swoją premierę 1 października. Spektakl zostanie wystawiony w cyklu osiemnastu przedstawień. Bilety są już dostępne w sprzedaży i warto pomyśleć o ich zakupie już teraz. Nowy musical cieszy się bowiem dużą popularnością i wszystko wskazuje na to, że biletów na jesienny cykl szybko zabraknie.