Wojciech HoffmannW niedzielę, 12 czerwca w Blue Note Jazz Club wystąpi Wojciech Hoffmannn – ikona polskiej muzyki gitarowej. Artysta powraca z pierwszym po ponad dziesięciu latach solowym dokonaniem, Behind The Windows. Koncert rozpocznie się około godziny 21:00, po meczu Polska – Irlandia.

– Behind The Windows to historia pewnego szczególnego dla mnie mieszkania, w którym niegdyś bardzo często przebywałem w czasach początków mojej kariery – mówi Wojciech Hoffmann. – Należało ono do moich przyjaciół, Urszuli i Henia Tomczaków. Z Heniem graliśmy w zespole przez lata, zanim jeszcze powstało Turbo. I z tym mieszkaniem wiążę do dziś szczególne wspomnienia. Tomczakowie już tam rzecz jasna nie mieszkają, ale jakiś czas temu przejeżdżałem tamtędy samochodem i raz jeszcze spojrzałem w te okna. I nagle sobie uświadomiłem, że dzieje się tam coś zgoła innego, podczas, gdy kiedyś przecież ja tak często tam przebywałem, a teraz ktoś inny tutaj mieszka… I pomyślałem, że to może być doskonały temat przewodni pa płytę: historia pewnego okna, za którym dzieją się rzeczy przeróżne, ale częstokroć jakże istotne chwile związane z ważnymi dla kogoś relacjami, przyjaźnią czy rodziną. To wszystko gdzieś tam wciąż trwa i tkwi w nas od urodzenia aż do śmierci. I tę szczególną opowieść o przemijaniu chciałem przekazać za pomocą dźwięków zawartych na Behind The Windows.

Nowy solowy album Wojciecha Hoffmanna to rewelacyjne i nowocześnie zrealizowany krążek, potwierdzający niewiarygodny zmysł, kunszt aranżacyjny i typowe dla lidera Turbo wyczucie właściwych dźwięków gitarowych. Płyta udowadnia wysoką pozycję Wojciecha Hoffmanna jako czołowego gitarzysty w Polsce.

Podczas koncertu publiczność usłyszy blisko dwugodzinną dawkę nowoczesnej, progresywnej i gitarowej muzyki rockowej, nawiązująca do dokonań takich światowych uznanych grup, jak Dream Theater, Planet X, Steve Vai i inni. Muzycy zaprezentują materiał z dwóch solowych albumów Wojciecha Hoffmanna, połączonych z intrygującymi roverami legend rocka i szczyptą kolektywnej improwizacji.