W Hali Arena trwa pierwsza edycja Poznań Whisky Show. Są złote trunki rodem ze Szkocji, są cygara, a nawet krawiec.

Po raz pierwszy w stolicy Wielkopolski koneserzy złotego trunku oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z whisky, mogą degustować, poznawać i odkrywać fascynujący świat whisky. Degustacjom towarzyszą master class prowadzone przez wybitnych znawców whisky – Charlesa Macleana oraz sir Colina Hampdena White’a.

Nie brakuje również wydarzeń o charakterze bardziej „sportowym”, czyli pierwsza w Polsce Whisky Fight Night. Butelki złotego trunku spotykają się na prawdziwym ringu bokserskim. Która z nich wygrywa pojedynek? O tym decyduje publiczność, która poprzez degustację wciela się w rolę jurorów.

Poznań Whisky Show to impreza mająca na celu popularyzację złotego trunku wśród mieszkańców Wielkopolski. To pierwsza tego typu impreza w tej części Polski i wszystko wskazuje na to, że zostanie tutaj na dłużej. Organizator wydarzenia – firma Stilnovisti planuje już kolejne edycje, a duże zainteresowanie publiczności wskazuje, że miłośników whisky nie brakuje. W ostatnich latach, to właśnie trunek ze Szkocji jest tym alkoholem, który odnotowuje najwyższy wzrost zainteresowania i spożycia.

Poznań Whisky Show potrwa do niedzieli.