swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

jak pozbyć się zapachu z ubrań
Moda i uroda

Jak pozbyć się zapachu z ubrań?

Z całą pewnością można stwierdzić, że ubrania są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego człowieka. Dlatego powinno się o nie w odpowiedni sposób zadbać. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się zapachu z ubrań. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze sposoby na zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów.

Prasowanie

Wśród najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się z ubrań nieprzyjemnego zapachu można przede wszystkim wymienić prasowanie. Tego rodzaju czynność najczęściej odbywa się z wykorzystaniem bardzo wysokiej temperatury. Dzięki niej w skuteczny sposób niekorzystne zapachu mogą zniknąć z odzieży, co z całą pewnością będzie fantastycznym rozwiązaniem dla wielu osób. Dlatego warto się nad nim zastanowić. Oprócz tego para wodna bardzo skutecznie odświeża ubrania, dlatego ten sposób na pewno okaże się korzystny w wielu przypadkach.

Alkohol

W przypadku pojawienia się niekorzystnych zapachów na ubraniach bardzo skuteczne działanie może mieć również różnego rodzaju alkohol. Dlatego warto wykorzystać ten sposób w praktyce. W celu usunięcia niekorzystnego zapachu z powodzeniem można wykorzystać zarówno wódkę, jak i spirytus salicylowy. Najlepiej umieścić go w spryskiwaczu, ponieważ dzięki temu w równomierny sposób rozmieści się substancję na ubraniu. Alkohol w skuteczny sposób pozbawia ubrania nieprzyjemnych zapachów, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem.

Zamrożenie

W celu pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z ubrań można również wykorzystać niską temperaturę. Dlatego włożenie ich do zamrażarki na pewno będzie niezwykle skutecznym sposobem na odświeżenie odzieży. Najlepiej będzie włożyć ubrania do zamrażarki na kilka godzin. Dzięki temu wszystkie niekorzystne zapachy z całą pewnością z nich znikną. Oprócz tego tymczasowe zamrożenie ubrań na pewno usunie z nich wszystkie niekorzystne bakterie, które mogą się na nich znajdować oraz powodować negatywne objawy.

Olejek sosnowy

Wśród różnych skutecznych sposobów na pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań można również wymienić zastosowanie olejku sosnowego. Na pewno będzie to bardzo dobry sposób na usunięcie wszystkich nieprzyjemnych zapachów. Olejek sosnowy powinno się dodać do proszku do prania, a następnie uprać odzież w połączeniu tych dwóch substancji. Najlepiej wykonać pranie w jak najwyższej możliwej temperaturze. Jednak warto również zwrócić szczególną uwagę na maksymalne temperatury, w jakich można prać dane rodzaje odzieży. W trakcie prania w wysokich temperaturach odzież może zmienić rozmiar lub kolor.