Evita_-logotyp26 września na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu swoją premierę będzie miał spektakl najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie – Andrew Lloyda Webbera. Będzie to najnowsza muzyczna wersja Evity, zawierająca piosenkę You must Love me skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku. Teatr Muzyczny ogłosił właśnie wyniki castingu, na który zgłosiło się ponad 100 osób  i poznaliśmy pełną obsadę poznańskiego spektaklu.

W rolę Evy Perón-Duarte wcielą się Oksana Hamerska, Edyta Krzemień, Anna Lasota i Marta Wiejak. Filip Cembala, Patryk Kośnicki i Janusz Kruciński wcielą się w postać Che, a Juana Peróna zagrają Janusz Kruciński i Tomasz Steciuk. Kochanką prezydenta Argentyny będą Sylwia Banasik, Oksana Hamerska oraz Joanna Olek. Rola Magaldiego przypadła Mirosławowi Kinowi i Jarosławowi Patyckiemu. Poznańska publiczność zobaczy również Annę Lasotę, Joannę Horodko, Agnieszkę Wawrzyniak, Annę Bajerską-Witczak, Karolinę Garlińską-Ferenc, Łukasza Brzezińskiego i Włodzimierza Kalembę jako arystokratów, przeciw którym wystąpi armia w obsadzie Maciej Ogórkiewicz, Mirosław Kin, Jarosław Patycki, Wiesław Paprzycki i Jacek Ryś.  W spektaklu wystąpią również Chór, Balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Evita jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Jest to najbardziej znane i najczęściej wystawiane na świecie dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy. Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.

26 września musical zagości  na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Będzie to polska premiera najnowszej wersji musicalu Andrew Lloyda Webbera, której muzyczna warstwa została odświeżona i uwspółcześniona. Nowa wersja spektaklu uwypukla południowy, latynoski charakter dzieła, w którym główną rolę odgrywają gitara i perkusja. Nowa instrumentalizacja nadała musicalowi uniwersalny charakter, a także znacznie podniosła dynamikę utworu.

Reżyserii poznańskiej Evity podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografię przygotowuje Paulina Andrzejewska, a za kostiumy odpowiada Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi. Licencji na wystawienie musicalu udzieliła Teatrowi firma The Really Usefull Group.

Przedpremiera musicalu planowana jest już na 25 września, a dzień później odbędzie się premiera. Spektakl zostanie wystawiony także 27 i 30 września, a także 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 15, 16 i 17 października. Bilety w cenie 35zł – 120zł są dostępne w kasie Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz na stronie www.bilety24.pl.