Celtycka MajówkaCeltic Fusion & Dance to projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs i formacji tańca irlandzkiego, Ellorien. Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, dud, saksofonu, gitar i perkusji.

29 maja w Scenie Na Piętrze w Poznaniu odbędzie się Celtycka Majówka, podczas której publiczność obejrzy ten wyjątkowy koncert muzyczno-taneczny.

Jig Reel Maniacs to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych formacji muzyki celtyckiej w Polsce. Grupa powstała w 1990 roku, a muzyka, którą grają balansuje pomiędzy takimi gatunkami jak jazz, funk, rock, reggae i chillout. Na scenie towarzyszy im wielobarwne instrumentarium, na które składają się między innymi skrzypce, flażolety, dudy, akordeon, saksofon, harmonijka, gitary, pianino elektryczne i perkusja.

Ellorien to z kolei żeński zespół tańca irlandzkiego, z którym Jig Reel Maniacs  współpracują już od 2007 roku. Na stylistykę choreografii wrocławskiej formacji miała wpływ praca z Sarah Clark – solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Podczas Celtyckiej majówki poznańska publiczność usłyszy tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach. Muzyce towarzyszyć będą układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego.

Występ obu zespołów rozpocznie się o godzinie 20:00.