logo_EVITATak elektryzującej wiadomości w poznańskich teatrach dawno nie było!!! Po wielomiesięcznych staraniach zespołu Teatru Muzycznego, już tej jesieni poznańska publiczność zobaczy musical najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie – Andrew Lloyda Webbera. Będzie to najnowsza muzyczna wersja spektaklu Evita, której londyńska premiera odbyła się w 2009 roku. Teatr Muzyczny w Poznaniu będzie pierwszym w Polsce, który  wystawi tę wersję spektaklu.

Andrew Lloyd Webber jest twórcą najbardziej kasowych musicali na świecie, takich jak Koty, Jesus Christ Superstar czy Upiór w operze. Spektakl Evita przygotują realizatorzy pracujący wcześniej przy musicalu Jekyll & Hyde – najgorętszej premierze obecnego sezonu artystycznego w całej Wielkopolsce. Reżyserii podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografię przygotowuje Paulina Andrzejewska, a odpowiedzialną za kostiumy została Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch, który z rozpoczęciem nowego sezonu 2015/2016 obejmie funkcję kierownika artystycznego Teatru. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu autorstwa Andrzeja Ozgi.

Evita jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Jest to najbardziej znane i najczęściej wystawiane na świecie dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie w dniu 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je aż 1584 razy! Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.

Premiera musicalu Evita odbędzie się 26 września 2015 roku. W poniedziałek 25 maja, o godzinie 10.00 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, odbędzie się casting do spektaklu. Szczegóły dotyczące castingu oraz niezbędne materiały  będzie można znaleźć już wkrótce na stronie internetowej Teatru. Sprzedaż biletów na tę elektryzującą premierę rozpocznie się już 25 maja. Czy Evita powtórzy spektakularny sukces, jaki odniósł w Poznaniu musical Jekyll & Hyde?