Andrzej Poniedzielski 227 kwietnia na Scenie Domu Kultury Pod Lipami w Poznaniu wystąpi jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności – Andrzej Poniedzielski. Występ odbędzie się w ramach promocjo nowego albumu artysty – Life? W programie wieczoru są zarówno piosenki, jak również skecze i wiersze. Jak obiecuje sam artysta będzie to wieczór, który można krótko podsumować słowami – Sing, Spring & Drink.  Akompaniament podczas koncertu zapewni Andrzej Pawlukiewicz.

Poniedzielski mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie parę setek wierszy, wiele piosenek pisanych między innymi dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki takich kompozytorów jak Zygmunt Nahorny, Jerzy Satanowski, Seweryn Krajewski.

Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii. Z pewnością będzie to wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem „łagodnego”. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości.

Początek poznańskiego koncertu o godzinie 19:00.