Gala Piosenki Biesiadnej 2Cały świat! Cudny świat! Ma jak my dwadzieścia lat! Jak my wszyscy ma dwadzieścia lat! – śpiewał Krzysztof Tyniec podczas jubileuszowej Gali Piosenki Biesiadnej, która odbyła się w poniedziałek. Publiczność, która zdecydowała się spędzić wieczór w poznańskiej Hali Arena nie może żałować – żałować natomiast mogą ci, których na koncercie nie było. Największe przeboje polskiej i światowej piosenki biesiadnej, a także znakomici artyści zapewnili publiczności niezapomniany wieczór.

Dokładnie dwadzieścia lat temu, w 1995 roku Gala Piosenki Biesiadnej podbiła serca słuchaczy w całej Polsce. Sale koncertowe były wypełnione do ostatniego miejsca, a transmisje telewizyjne cieszyły się największą oglądalnością. Po dwudziestu latach Zbigniew Górny i jego orkiestra postanowili powrócić na scenę i zagrać koncerty jubileuszowe. Do wspólnej zabawy, podobnie jak przed laty, zaprosili czołowych polskich artystów starszego pokolenia. Na poznańskiej scenie wystąpili wspomniany już wcześniej Krzysztof Tyniec, który nie tylko śpiewał, tańczył, ale pełnił również funkcję konferansjera i choreografa, który dyskretnie podpowiadał publiczności, kiedy należy klaskać, kiedy kołysać się w lewo, a kiedy w prawo. Podczas jubileuszowego koncertu wystąpili także zespół Gang Marcela, Katarzyna Jamróz, Beata Rybotycka, Krzysztof Piasecki, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Władysław Grzywna i Kwartet Rampa. Artystom towarzyszyła orkiestra pomysłodawcy i reżysera Gali, Zbigniewa Górnego.

Wśród dobrze znany utworów, które razem z artystami śpiewała poznańska publiczność były takie przeboje jak: Szła dzieweczka, Marianna, Konik na biegunach, Ore, ore, Upływa szybko życie, Jarzębina czerwona, Brunetki, blondynki, a także O sole mio i Granada.

Zbigniew Górny to człowiek orkiestra, który ma głowę do komponowania znakomitej muzyki i sprawdzony zespół, który od lat z powodzeniem realizuje jego pomysły. Kompozytor i dyrygent doskonale wie, jak dobierać repertuar i artystów, żeby zadowolić nawet najbardziej wymagającą publiczność. Wszystkie muzyczne wydarzenia, które przygotowuje są zawsze nagradzane przez słuchaczy długimi brawami. Podobnie było w poznańskiej Arenie. Publiczność już od pierwszego utworu pozwoliła porwać się do wspólnej zabawy, tworząc z występującymi na scenie artystami, wspólne grono biesiadników.

Jubileuszowa Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego trwała do późnych godzin wieczornych i nikt tak naprawdę nie miał ochoty przerywać tej muzycznej uczty. Artyści śpiewali kolejne piosenki, orkiestra grała, a publiczność tańczyła na wspólnym parkiecie, nie pozwalając na zbyt wczesne zakończenie koncertu. Na szczęście wszyscy widzowie zostali oficjalnie zaproszeni na poprawiny, które odbędą się już w listopadzie.