Zamach na MoCarta to spektakl, właściwie widowisko muzyczne w reżyserii Krzysztofa Jaślara. Na scenie pojawiają się Wojciech Malajkat, który wciela się w doskonale sobie znaną rolę dyrektora teatru, a także Zbigniew Zamachowski, Roman Hudaszek i Grupa MoCarta w składzie: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk, Bolek Błaszczyk. Co może wyniknąć ze spotkania wszechstronnie utalentowanego aktora i piosenkarza z kwartetem smyczkowym o ambicjach kabaretu muzycznego?

Podczas spektaklu niezrównany Zbigniew Zamachowski wykonuje piosenki i te nastrojowe, i te żartobliwe. Za rekomendację mogą posłużyć już sami autorzy: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Tomasz Jachimek, Piotr Bukartyk. W tym muzycznym spektaklu nie brakuje także piosenek napisanych przez samego aktora.

Zamach na MoCarta to doskonałe połączenie piosenki z kabaretem i grą aktorską. Spektakl wymyka się sztywnym ramom teatralnym i wkracza na grunt widowiska muzycznego. Nie brakuje tu kabaretowych skeczy w wykonaniu nie tylko samego aktora, ale także, a może przede wszystkim, w wykonaniu członków Grupy MoCarta, którzy już nie raz udowodnili, że doskonale wiedzą, w jaki sposób rozbawić publiczność.

Zbigniew Zamachowski występuje w spektaklu w roli nie tylko aktora i wokalisty, ale ujawnia swoje zdolności instrumentalne. Poza kwartetem smyczkowym i fortepianem, na którym gra Roman Hudaszek można usłyszeć całą gamę instrumentów: kontrabas, gitarę akustyczną, gitarę elektryczną, flet prosty, harmonijkę, bongosy, a nawet trójkąt.

Zamach na MoCarta zapewnia dużą dawkę humoru, rozrywkę, wspaniałą muzykę oraz niezwykle refleksyjną, często zapomnianą warstwę liryczną.