Indios Bravos14 grudnia w Blue Note Jazz Club zagra formacja balansująca na granicy rocka, reggae i bluesa, Indiosa Bravos. Koncert promujący debiutancki album Part One rozpocznie się o godzinie 20:00.

Indios Bravos to formacja założona w 1997 roku z inicjatywy byłego gitarzysty grupy Hey, Piotra Banacha. W 1999 roku ukazała się na rynku pierwsza płyta Indios – Part One, której nakład został bardzo szybko wyczerpany. W tym roku muzycy zdecydowali się na reedycję krążka, a utwory w wersjach zbliżonych do oryginalnych zaprezentują podczas poznańskiego koncertu.

Pięć lat później, w 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu zatytułowana Mental Revolution, która przyniosła takie przeboje jak Pom pom, Tak to tak czy Sign. Album ugruntował wysoką pozycję zespołu na polskiej scenie reggae.

W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Rok później grupa otrzymała nagrodę złotego bączka, co pozwoliło jej na występ na Dużej Scenie podczas kolejnego Festiwalu.

Następna płyta zespołu – Peace! ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi album były utwory Wolna wola oraz Mówię do Ciebie i siebie. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki, w tym z rocka i bluesa.

Do tej pory Indios Bravos wydał sześć albumów studyjnych. Ostatni z nich zatytułowany Jatata miał swoją premierę  w październiku 2013 roku.

Za sprawę reedycji pierwszego albumu, Part One, zespół ponownie wyruszył w trasę koncertową po całej Polsce. 14 grudnia zagrają w Poznaniu. Na scenie klubu Blue Note pojawią się w składzie: Piotr Banach /gitara/, Piotr Gutkowski – Gutek /śpiew/, Krzysztof Sak /gitara/, Rysiek Łabul /gitara basowa/ i Lech Grochala /instrumenty perkusyjne/. Oprócz utworów z debiutanckiego krążka, fani usłyszą inne, dawno niesłyszane piosenki z repertuaru grupy. Nie zabraknie również utworów premierowych.