W sklepach pojawiła się nowa autorska płyta wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów, Sylwii Grzeszczak. Artystka, urodzona w Poznaniu, z muzyką jest związana od dziecka. Przed szeroką publicznością debiutowała mając zaledwie pięć lat. W telewizyjnym show Od przedszkola do Opola wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Przez kolejne lata w życiu Sylwii przeplatały się konkursy wokalne, nauka w szkole muzycznej I i II stopnia oraz gościnny udział w projektach innych artystów. Największą popularność zdobyła występując w duecie z Liberem, raperem z podpoznańskich Obornik. W roku 2008 artyści wspólnie wydali płytę Ona i On, który okazał się sukcesem i dla obojga z nich był początkiem „wielkiej kariery” na rodzimej scenie muzycznej.

Album Komponując siebie, który pojawił się w sprzedaży w poniedziałek, 11 czerwca 2013 roku jest drugą solową płytą wokalistki. Jak sama mówi, materiał, który znalazł się na krążku jest odzwierciedleniem jej samej, jej życia, jej postrzegania otaczającego świata. Większość utworów powstała przypadkiem, z potrzeby chwili, choć cały album jest bardziej przemyślany niż poprzednie. Aż dwanaście z trzynastu kompozycji jest autorstwa samej wokalistki. Płyta powstawała jednocześnie w trzech studiach: w Poznaniu, rodzinnym mieście Sylwii oraz w Gdańsku i Budapeszcie. Kontakt pomiędzy wokalistką a producentem ograniczał się do rozmów za pośrednictwem internetu. Tym bardziej, należy przyznać, że album jest perełką na polskim rynku muzycznym. Teksty są niezwykle proste w przekazie, a jednocześnie pełne głębi i dojrzałości życiowej. Wokalistka, obdarzona niezwykle mocnym głosem, doskonale sprawdza się w spokojnych i nastrojowych balladach – jak chociażby Zaćmienie. Ponadto Sylwia ma w sobie i swoim głosie ogień, który wybucha w bardziej energetycznych utworach, czego przykładem może być piosenka Pożyczony.

Album Komponując siebie jest doskonałym przykładem na to, że mocny, czysty i dojrzały wokal nie potrzebuje cukierkowej aranżacji, żeby zwrócić na siebie uwagę słuchaczy. Sylwia Grzeszczak należy do nielicznego w Polsce grona wokalistek, które naprawdę potrafią śpiewać, a nawet powalać na kolana swoim głosem. Refleksyjny album zawiera trzynaście utworów i w każdym z nich słychać dojrzałość, nie tylko muzyczną, artystki. Wydaje się, że nowy album bez problemu powtórzy sukces poprzedniego wydawnictwa Sen o przyszłości, który w 2012 roku osiągnął status podwójnej platynowej płyty.

Płytę Komponując siebie promują dwa single – Flirt oraz wspomniany wcześniej utwór Pożyczony.

Sylwia Grzeszczak już za kilka dni wystąpi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, co jest spełnieniem obietnicy danej wiele lat temu, kiedy rozpoczynała swoją karierę w dziecięcym talent show. Serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej…