skradzionaWzruszająca, poruszająca, niewiarygodna, a przede wszystkim oparta na prawdziwych wydarzeniach, które wstrząsnęły społeczeństwem hiszpańskim. Taka właśnie jest Skradziona, najnowsza powieść Clary Sánchez. 

Bohaterką powieści jest dziewczynka o imieniu Verónica, która wychowuje się w pozornie szczęśliwej rodzinie. Jej matka, Betty jest przedstawicielką firmy kosmetycznej, a ojciec pracuje jako taksówkarz. Verónica ma również młodszego brata Ángela, którym chętnie się opiekuje. Spokojne i beztroskie dzieciństwo po raz pierwszy zostaje zachwiane w dniu, w którym znajduje w sypialni rodziców skórzaną teczkę, a w niej ukryte zdjęcie dziewczynki o imieniu Laura. Podświadomie wyczuwa, że ta chwila zmieni jej życie na zawsze. I nie myli się. Kilka miesięcy później, zupełnie przypadkiem, dowiaduje się o zmarłej przy porodzie siostrze. Niestety, w wersję, którą przedstawiono w szpitalu, nie wierzy Betty. Jako matka czuje, że dziewczynka wcale nie zmarła, ale została sprzedana. Całe swoje dorosłe życie kobieta poświęca na odszukanie zaginionej córki, co szybko staje się jej obsesją. Czy serce matki, które podpowiada, że zmarła córka wciąż żyje, ma rację?

Betty wszystkie swoje oszczędności i cały wolny czas poświęca na odnalezienie dziewczynki, która być może nie istnieje. W swoich działaniach nie tylko porusza się po omacku, ale również jest zupełnie osamotniona. Nie pomaga jej ani mąż, który wierzy, że córka zmarła przy porodzie, ani przyjaciele. Detektyw, którego wynajmuje nakazuje jej zaprzestanie poszukiwań, a przyjaciółka Ana, stara się odwieść ją od dalszych działań mających na celu odnalezienie dziewczynki. Czy ludzie otaczający Betty, którzy próbują wmówić kobiecie, że pierworodne dziecko zmarło wiele lat temu, mają jakiś ukryty powód? Obsesja na punkcie zmarłej córki prowadzi do poważnych kłopotów zdrowotnych, które mocno nadwyrężają serce kobiety. Kilka miesięcy po długim pobycie w szpitalu i rehabilitacji, Betty umiera. Pozostawia jednak wciąż nierozwiązaną zagadkę zmarłego przy porodzie dziecka.

Powieść Clary Sánchez to wręcz idealne połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, który krok po kroku odsłania kolejne  mroczne tajemnice skrywane przez lata. Czy po śmierci matki, Verónica odnajdzie w sobie dość siły i determinacji, żeby rozwikłać zagadkę zmarłej siostry?

Powieść została oparta na prawdziwych wydarzeniach, które wstrząsnęły całą Hiszpanią. Ponad 60 000 mieszkańców tego kraju zostało w dzieciństwie porwanych i sprzedanych, a ich rodzicom wmówiono, że dzieci zmarły przy porodzie. Czy podobny los spotkał siostrę bohaterki powieści Sanchez? I kim dla Verónici jest Laura – tajemnicza dziewczynka ze zdjęcia?

Skradziona to powieść, którą czyta się jednym tchem i trudno się od niej oderwać. Z każdą stroną wzrasta napięcie, a kolejne zwroty akcji odsłaniają mroczne tajemnice rodzinne. Kolejni bohaterowie wprowadzają nie tylko aurę tajemniczości, ale wzbudzają w czytelniku niedowierzanie. Samo zakończenie powieści jest wręcz niewiarygodne i wzruszające jednocześnie.