j&h logoDo premiery musicalu Jekyll & Hyde pozostały już tylko trzy tygodnie. Czołowy spektakl nowojorskiej sceny na Broadway’u był wystawiany w Polsce tylko raz. W grudniu 2007 roku Jekyll & Hyde zagościł na deskach chorzowskiego Teatru Rozrywki. Teraz tego trudnego nie tylko logistycznie przedsięwzięcia podejmuje się Teatr Muzyczny w Poznaniu.  

Premiera musicalu odbędzie się 10 października o godzinie 19:00. Przez kolejne dwa tygodnie spektakl nie zejdzie z teatralnych desek, a zespół poznańskiej operetki zagra go aż dziesięć razy. Warto już dzisiaj zarezerwować sobie bilet na to wydarzenie – kolejna szansa na obejrzenie Jekylla i Hyde’a na poznańskiej scenie nadarzy się dopiero w styczniu.

Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, zgodnie z legendą, została napisana zaledwie w ciągu trzech dni, a następnie spalona przez autora, który natychmiast przystąpił do spisania jej na nowo. Jest to opowieść o doktorze Jekyll, który po spożyciu magicznego napoju zmienia swoje oblicze. Pod osłoną nocy przemienia się w niebezpiecznego i szalonego Hyde’a, który staje się autorem wielu tajemniczych zbrodni.

Czy któregoś dnia dobro wygra ze złem? I które oblicze bohatera głośnego musicalu zdobędzie większe uznanie widowni?

W rolę miłego za dnia Jekylla i niebezpiecznego nocą Hyde’a wcielą się Janusz Kruciński i Damian Aleksander.

Janusz Kruciński, aktor, wokalista i autor tekstów piosenek miał już okazję występować na scenie zarówno w roli Jekyll’a, jak i Hyde’a. Dwoistość natury ludzkiej pokazał na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Występował również na scenach teatrów muzycznych w Gdyni, Szczecinie i Warszawie, gdzie wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do kanonu światowego musicalu. Współpracował również z takimi wybitnymi twórcami polskiej muzyki jak Katarzyna Gärtner, Bartłomiej Gliniak, Zygmunt Konieczny, Włodzimierz Korcz i Piotr Rubik. Janusz Kruciński jest także wokalistą rockowego zespołu Ordalia.

Damian Aleksander od 2000 roku jest związany z Teatrem Roma w Warszawie, gdzie wystąpił w takich hitach jak chociażby Miss Saigon, Grease, Pięciu Braci Moe, Koty, Nędznicy czy Upiór w operze. Od dwóch lat współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie wciela się w postać Janusza Korczaka w musicalu Chrisa Williamsa, w reżyserii Roberto Skolmowskiego. Poznańska produkcja Jekyll & Hyde jest jednym z trzech musicali, nad którymi obecnie pracuje.

Obok Janusza Krucińskiego i Damiana Aleksandra na scenie poznańskiego Teatru Muzycznego wystąpią między innymi: Monika Bestecka, Marta Wiejak, Edyta Krzemień, Ewa Łobaczewska, Wiesław Paprzycki, Joanna Horodko, Agnieszka Wawrzyniak, Mirosław Kin, Jarosław Patycki i Włodzimierz Kalemba.