Każda droga zmienia nasJuż dzisiaj w Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie odbędzie się widowisko Każda droga zmienia nas zrealizowane w ramach projektu Dookoła świata z okazji 40-lecia Muzeum. Widowisko – pokaz etnomody oparte jest na kanwie historii życia Malinche – pięknej i tajemniczej bohaterki meksykańskich legend i podań.

Malinche, nazywana również Malinali, była młodą Indianką sprzedaną w niewolę konkwistadorowi Hernánowi Cortésowi. Dziewczyna stała się jego tłumaczką, ale również kochanką.

Uczestnicy widowiska opowiedzą i przybliżą historię dawnych plemion meksykańskich. Słowem i pędzlem namalują magiczny świat, w którym pokażą nowe spojrzenie na to, co motywuje ludzi do poprawienia jakości życia.

Pokaz Każda droga zmienia nas został poprzedzony trzymiesięcznymi warsztatami prowadzonymi przez Krystynę Fiedler w Muzeum w Puszczykowie. Podczas zajęć uczestniczki poznały historię młodej Malinche, przygotowały stroje, dekoracje i akcesoria, które publiczność będzie mogła podziwiać już dzisiaj.

Początek widowiska o godzinie 16:00.