CYDR spragnieni lata A2 5mm DRUKNatalia Natu Przybysz z zespołem i Tymon Tymański & The Transistors w ramach wakacyjnej trasy koncertowej Spragnieni lata podróżują po największych miastach Polski. W niedzielę, 24 sierpnia zawitają do Poznania. Artystów będzie można zobaczyć w Restauracji Weranda Take Away w Starym Browarze. Wstęp na koncert, który rozpocznie się o godzinie 19:00, jest bezpłatny.

Na jednej scenie spotkają się dwa żywioły, znikną podziały między artystami i konwencjami, a blues pomiesza się z rock’n’rollem w najlepszym wydaniu. Ale takie właśnie są wakacje – inspirują i sprzyjają niecodziennym spotkaniom, także tym artystycznym, z których rodzą się zupełnie nowe, energetyczne brzmienia. Muzycy zaprezentują swój premierowy materiał, który jeszcze w tym roku ukaże się na krążkach.

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka Niebieski z ostatniego wydawnictwa Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat ‘60.

– Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji – mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

Z kolei nowy materiał Tymona Tymańskiego to 14 klasyków w autorskich aranżacjach. Do projektu zaprosił troje charyzmatycznych artystów: Wojtka Waglewskiego, Kasię Nosowską i Natalię Przybysz.

– Wojtek i Kasia to urodzeni rockmani, natomiast obecność Natalii, dziecka jazzu, soulu, R’n’B i hip hopu, sygnalizuje zanikanie podziałów między artystami i stylami. Tak naprawdę, wszyscy jesteśmy fanami dobrej piosenki – mówi Tymański.

Obie płyty pojawią się w sklepach jesienią tego roku, ale już w niedzielę poznańska publiczność będzie miała okazję posłuchać premierowego materiału obu muzyków.

Partnerem wydarzenia jest marka Cydr Lubelski, która dołącza do grona sponsorów, wspierających najciekawsze imprezy tego lata.