plakat_miniDo rozpoczęcia tegorocznej edycji Dancing Poznań pozostały już tylko trzy dni. Impreza łączy nie tylko zajęcia taneczne dla uczestników imprezy, ale również pokazy teatrów tańca. W tym roku Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego odbędą się już po raz XXI.

40 technik tanecznych i 29 pedagogów, którzy przyjadą do stolicy Wielkopolski między innymi z Niemiec, Izraela, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Maroka, Kuby, Norwegii oraz Angoli. Dla wszystkich zainteresowanych tańcem przygotowano prawie 1300 miejsc na warsztatach, które będą się odbywać aż na dziesięciu różnych salach. I jak co roku, uczestnicy nie zawodzą – prawie wszystkie na zajęciach są już zajęte. Dla spóźnialskich pozostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc na warsztatach: stretching and balance, inside out, flow and partnering, czy funk jazz oraz smooth modern dance.

Od jedenastu lat warsztatom towarzyszy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W tym roku publiczność obejrzy aż dwanaście spektakli, które będą się odbywać na dwóch scenach. W Poznaniu wystąpią teatry z Islandii, Izraela, Sopotu oraz Bytomia. Podczas inauguracyjnego wieczoru wystąpi Poznański Teatr Tańca, który zaprezentuje spektakl Dobrze, że tu jesteś.

Ale Dancing Poznań to nie tylko warsztaty i spektakle, ale również szereg imprez towarzyszących. 22 sierpnia na płycie Starego Rynku odbędzie się flash mob, którego celem jest wspólna taneczna zabawa wszystkich mieszkańców miasta.

W ramach tegorocznej edycji Dancing Poznań odbędą się również dwa spotkania autorskie. Już w niedzielę, 17 sierpnia o godzinie 21:00 poznaniacy będą mogli porozmawiać z Anną B. Kann (Anną Kochnowicz), autorką powieści Do zobaczenia w Barcelonie. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Koziej.

Trzy dni później, 20 sierpnia, o swojej książce Conrad Drzewiecki. Reformator polskiego baletu opowie Stefan Drajewski.

Przez cały czas trwania Festiwalu będzie można również obejrzeć wystawę zatytułowaną Body Language zbudowaną ze zdjęć Krzysztofa Fabiańskiego. Artysta od wielu lat dokumentuje i zatrzymuje w czasie działania Polskiego Teatru Tańca. W centrum swoich zainteresowań zawsze stawia tancerza jako człowieka, a nie fragment technicznego mechanizmu. Wystawa, którą będzie można oglądać w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich jest artystyczną obserwacją zeszłorocznej edycji imprezy Dancing Poznań.