01 sierpnia punktualnie o godzinie 20:00 zostaną odblokowane formularze online do zapisów na warsztaty i Master Classes, które odbędą się w ramach Transatlantyk Festival Poznań. Poprowadzą je m. in. Allan Starski, Bruce Broughton, Lech Majewski, Katarzyna Lewińska i specjaliści z Orka Film.

Warsztaty przygotowane są dla różnych grup odbiorców i zaplanowane tak, aby uczestnicy z roku na rok mogli pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, poznając międzynarodowe standardy. Ważnym celem warsztatów jest kształcenie twórców do międzynarodowego partnerstwa poprzez kontakt z najwybitniejszymi specjalistami w różnych dziedzinach. Organizatorzy nie zapominają także o tych, którzy dopiero zaczynają interesować się filmem. Warsztaty dostarczą wiedzy przydatnej do prowadzenia i rozwijania działalności związanej z pracą w branży na poziomie profesjonalnym, a także interesujących wiadomości dla pasjonatów – amatorów.

W ramach poszczególnych warsztatów przeprowadzone zostaną analizy dzieł filmowych i muzycznych. Objaśniane będą mechanizmy rządzące światem twórczości i produkcji w ujęciu globalnym, jak i na poziomie konkretnych produkcji artystycznych.

Wśród tegorocznych propozycji Festiwalu znajdą się między innymi warsztat scenograficzny z Allanem Starskim, reżysersko-operatorski z Lechem Majewskim, kostiumograficzny z Katarzyną Lewińską oraz rekonstrukcji i korekcji obrazu filmowego z Marceliną Górką i Jagną Pilczuk.

Prestiżowe Master Classes przeznaczone są dla branży filmowo – muzycznej, osób kształcących się na kierunkach artystycznych i technicznych, personelu technicznego oraz młodych twórców z potwierdzonym dorobkiem. Master Classes są realizowane w formie kilkugodzinnych bloków warsztatowych. Ich celem jest  pogłębienie specjalistycznej  filmowej i muzycznej  wiedzy.  Uczestnicy będą mieli okazję poddać  swoje dokonania ocenie doświadczonych autorytetów. Taka interakcja jest szczególnie cenna dla młodych twórców, ponieważ ich edukacji nie można zamknąć w sztywnych ramach, a kontakt mistrz – uczeń wnosi do indywidualnego rozwoju i kreacji najwięcej twórczego fermentu i daje poczucie wsparcia.

Zapisy na poszczególne warsztaty i Master Classes rozpoczną się 01 sierpnia o godzinie 20:00 na stronie internetowej Festiwalu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.