zamyslenia-b-iext25403550W połowie czerwca, nakładem Wydawnictwa My Music, na rynku muzycznym ukazała się nowa płyta Ireny Santor – Zamyślenia. Znajduje się na niej aż dwanaście premierowych utworów utrzymanych w klimacie melodyjnego popu.

Za kompozycje, które bardzo szybko wpadają w ucho słuchacza odpowiedzialni są między innymi Romuald Lipko, Łukasz Pilch, Mieczysław Jurecki, Mirosław Stępień i Wojciech Trzciński. Zasłużeni dla polskiej muzyki rozrywkowej kompozytorzy przywołali na płycie złoty okres polskiej piosenki, kiedy ważne były dźwięki, a nie wygląd artysty. Równie ważne były, i są również na tej płycie, teksty utworów. Autorami słów do piosenek na nowej płycie Ireny Santor są Jacek Cygan, Andrzej Sikorowski, Bogdan Olewicz, Justyna Holm i Jacek Bukowski.

Album promuje singiel Chodź na kawę Warszawo, który jest muzycznym hołdem artystki dla stolicy, w której mieszka od ponad pięćdziesięciu lat. Przed rozpoczęciem zdjęć do teledysku Irena Santor przyznała, że jest to pierwszy profesjonalny klip w trakcie jej wieloletniej kariery na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Do udziału w muzyczno – filmowym debiucie wokalistka zaprosiła swoich przyjaciół i młodych artystów, którym szczerze kibicuje. Na planie pojawili się między innymi Urszula Dudziak, Mela Koteluk, Alicja Majewska, Ania Ołdak z zespołu MoMo, Alan Andersz, Eldo, Igor Herbut, Paweł Królikowski, Dawid Kwiatkowski, Romuald Lipko, Pelson, Michał Rudaś, Jeremi i Artur Sikorscy, Muniek Staszczyk, Zbigniew Wodecki oraz Grupa MoCarta.

Zamyślenia to album, który zwraca uwagę na to, co w życiu powinno być ważne. W przeciwieństwie do dzisiejszych piosenek ze szczytów list przebojów, te śpiewane przez Irenę Santor są o czymś. Opowiadają o kruchości życia, o miłości do drugiego człowieka, o ulotności chwili, ale również o codziennej radości i przewadze uczuć nad bogactwem materialnym.

Są momenty, kiedy na naszych oczach tworzy się historia. Są chwile, które na zawsze zapisują się w naszej pamięci. Są sytuacje, kiedy wspólna praca i spotkanie przyjaciół mogą zaowocować niezwykłym projektem. I taki właśnie jest nowy album Ireny Santor. Melodyjny, zmuszający do refleksji i zamyślony.