Hercules

plakatGatunek: fantasy

Produkcja: USA

Reżyseria: Brett Ratner

Obsada: Dwayne Johnson, Ian McShane, John Hurt…

Dystrybutor: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Ziemia, czternaście tysięcy lat temu. Udręczony półbóg Herkules błąka się po świecie. Syn potężnego Zeusa przez całe życie nie zaznał nic prócz cierpienia. Po wykonaniu dwunastu legendarnych prac i utracie rodziny, poświęca się krwawym bitewnym zmaganiom. Tylko one przynoszą mu ukojenie. Za towarzyszy ma szóstkę podobnych mu straceńców, których łączy zamiłowanie do wojny i nieustająca bliskość śmierci. Los siódemki desperatów odwróci się, gdy król Tracji zechce, by uczynili jego armię najpotężniejszą na świecie. Błąkający się najemnicy dostrzegą, jak nisko upadli, gdy na swej drodze spotkają wojowników jeszcze bardziej bezwzględnych i żądnych krwi, niż oni sami.

Nasrine

plakatGatunek: dramat

Produkcja: Wielka Brytania

Reżyseria: Tina Gharavi

Obsada: Mischa Sadeghi, Shiraz Haq, Christian Coulson…

Dystrybutor: Imago Film

Nasrine to młoda dziewczyna, która za jazdę z chłopakiem na motorze popada w poważny konflikt z prawem. Zmuszona zostaje opuścić Iran, rodzinny dom i przenieść się do srogiej rzeczywistości w angielskiej dzielnicy robotniczej. W podróży towarzyszy jej opiekun, brat o imieniu Ali. Początkowo rodzi to w nim wściekłość, jednak w głębi serca oboje są podekscytowani nowym życiem w Europie oraz obietnicą wolności, której nie mogli doświadczyć w swojej ojczyźnie. Kiedy przybywają do Wielkiej Brytanii ich przyszłość jest bardzo niepewna. Nasrine szybko udaje się zaadoptować do nowego otoczenia, zaprzyjaźnia się z Nichole, młodą dziewczyną z rodziny irlandzkich koczowników. Dla Ali’ego nowa sytuacja okazuje się być trudniejszym wyzwaniem, nie jest już w stanie kontrolować zarówno poczynań swojej siostry jak i swoich własnych pragnień oraz rodzącego się w nim pożądania.

Tragedia z 11/09/2001, która ma miejsce krótko po ich przybyciu do Anglii dodatkowo zaburza życie głównych bohaterów wzmagając fale uprzedzeń i wrogości w ich kierunku.

Film o próbie odnalezienia własnej przystani jak również wielowymiarowa opowieść o niekończącym się wykluczeniu.

Szef

plakatGatunek: komedia

Produkcja: USA

Reżyseria: Jon Favreau

Obsada: Jon Favreau, John Leguizamo, Bobby Cannavale…

Dystrybutor: Kino Świat

Carl Casper jest szefem kuchni renomowanej restauracji w Los Angeles. Podchodzi do pracy z wielką pasją, a każda potrawa, którą wymyśla, to prawdziwe dzieło sztuki. Jednak kłótnia ze znienawidzonym krytykiem kulinarnym, w której znaczący udział ma niefortunny i niezwykle popularny wpis Carla na Twitterze oraz wynikły z tego konflikt z właścicielem restauracji, powodują, że Carl rzuca pracę. Postanawia zacząć wszystko od nowa, korzystając ze wsparcia przyjaciół – pięknej kelnerki Molly, z którą romansuje, swojej byłej żony i jej obecnego partnera. Wkrótce nowy projekt szefa staje się głośny w całej Ameryce, zaś Carl zyskuje sławę twitterowego celebryty.