plakat_drukTransatlantyk Festival Poznań rozpocznie się już 08 sierpnia. Jedną z najbardziej lubianych festiwalowych sekcji jest Kino Łóżkowe, które z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Poznańska publiczność, jako jedyna w Polsce ma możliwość obejrzenia znakomitych filmów leżąc w szerokich, dwuosobowych łóżkach z baldachimami. W tym roku organizatorzy Festiwalu przygotowali aż dwanaście doskonałych produkcji, od klasyki kina przez przeboje ostatnich lat, aż po kilka ciekawych premier.

Tegoroczny program Kina Łóżkowego

10 000 km (reż. Carlos Marques – Marcet) – wzruszająca historia miłości na odległość pomiędzy dwójką bohaterów, z których jedno mieszka w Hiszpanii, drugie zaś w USA.

Anioł śmierci (reż. Lucia Puenzo) – pewna argentyńska rodzina zaprzyjaźnia się z niezwykle sympatycznym Niemcem. Nie wiedzą, że to Josef Mengele, słynny zbrodniarz wojenny.

Wojna światów (reż. Steven Spielberg) – jeden z największych sukcesów kasowych 2005 roku, czyli jak Steven Spielberg przełożył na ekran kultową powieść science-fiction autorstwa H.G. Wellsa. Odtwórca głównej roli w filmie, Justin Chatwin, będzie specjalnym gościem festiwalowego pokazu!

Cztery lwy (reż. Christopher Morris) – przepełniona brytyjskim humorem czarna komedia o grupce niezbyt rozgarniętych młodych ludzi, którzy marzą by zostać terrorystami i wielkimi męczennikami.

Dyktator (reż. Charles Chaplin) – losy przywódcy totalitarnego państwa i Żyda, który uciekł z getta przedstawionego w karykaturalnym świetle. Podobieństwo tych bohaterów jest rzekomo przypadkowe… Dyktator to jedno z największych arcydzieł Chaplina.

Gracz (reż. Karoly Makk) – historia nietypowej relacji, wiążącej Fiodora Dostojewskiego i jego młodą stenotypistkę, która musi pilnować, by pisarz ukończył swoją książkę w terminie.

Jesteśmy najlepsi (reż. Lukas Moodysson) – świetna, nostalgiczna komedia Lukasa Moodyssona o grupie nastolatek, która pragnie założyć zespół punkowy. Niestety, nie umieją na grać na żadnych instrumentach, ale przecież nie o to w punk rocku chodzi.

Obywatel roku (reż. Hans Petter Moland) – norweska odpowiedź na przesycone czarnym humorem filmy braci Coen. Pewien znany z przykładnego życia mężczyzna szykuje zemstę na gangsterach, którzy zabili jego syna. Niesamowity, zaskakujący scenariusz i świetny Stellan Skarsgard w roli głównej.

Sklep dla samobójców (reż. Patrice Leconte) – animacja dla dorosłych. W Sklepie dla samobójców pełno jest absurdalnych, żywcem wyjętych z Rolanda Topora, żartów. Fabuła jest skupiona na przygodach właścicieli sklepu z materiałami do… odebrania sobie życia.

Siła kobiet (reż. JR) – sławny twórca sztuki ulicznej opowiada o wspaniałych, godnych podziwu kobietach, zamieszkujących najbiedniejsze zakątki świata.

Synekdocha, Nowy Jork (reż. Charlie Kaufman) – wszystkim fanom zmarłego w tym roku Philipa Seymoura Hoffmanna przypominamy jeden z jego najlepszych filmów. Synekdocha, Nowy Jork to ekscentryczny dramat o niemogącym poradzić sobie z własną sztuką teatralną reżyserze.

W jego oczach (reż. Daniel Ribeiro) – premiera prosto z Brazylii. W jego oczach opowiada o młodym, niewidomym chłopcu, który niespodziewanie zakochuje się w swoim koledze.

Bilety w cenie 30zł są w sprzedaży od wtorku, 22 lipca. Kto chce skorzystać z wygodnego łóżka z baldachimem i jeszcze przy tym obejrzeć doskonałe kino, musi się jednak pośpieszyć.

Transatlantyk 2013_Kino Łóżkowe_fot. mat. prasow e