Animator_2014_pion_bez logotypówW tym roku już po raz siódmy odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator. Poznański Festiwal to przede wszystkim pokazy filmów konkursowych, retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty i wykłady. Najważniejszym elementem festiwalu od lat jest towarzyszący mu Konkurs Filmów Animowanych, w którym przyznawane są Złoty, Srebrny i Brązowy Pegaz oraz szereg nagród dodatkowych, w tym nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 750 filmów, w tym 19 filmów pełnometrażowych, z 58 krajów. Komisja selekcyjna, w składzie Hanna Margolis, Jerzy Armata i Piotr Muszalski, wybrała 41 filmów krótkometrażowych, które powalczą o statuetkę Złotego Pegaza. W konkursie weźmie ponadto udział dodatkowe 12 zaproszonych filmów krótkometrażowych.

Zwycięzców tegorocznego Animatora poznamy na Gali Wręczenia Nagród, która odbędzie się 17 lipca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Zanim jednak rozpoczną się pokazy konkursowe, festiwalowa publiczność wybierze dodatkowy film, który będzie miał szansę powalczyć o główną nagrodę. W dniach 08 – 10 lipca  w Klubie Festiwalowym, publiczność Animatora obejrzy filmy, które nie zakwalifikowały się do festiwalowego konkursu oraz wybiorą jeden z nich, który z „dziką kartą” stanie do filmowej rywalizacji o Złotego Pegaza.

Początek wszystkich projekcji o godzinie 21:00. Klub Festiwalowy mieści się za Pawilonem Nowa Gazownia.