W dniach 17 – 18 czerwca nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja Enter Music Festival. Tegoroczny program Festiwalu jest wyjątkowo różnorodny. Balansuje pomiędzy młodością a doświadczeniem. Igra między przyjemnością a eksperymentem. Rozciąga się minimalizmem i scenicznym rozmachem.

FB_enter

Drugiego dnia, na scenie gościć będziemy Mariusa Neseta i Trondheim Jazz Orchestra. Renomowana norweska orkiestra współpracowała już między innymi z Chickiem Coreą, Patem Methenym, czy Joshuą Redmanem.  W Poznaniu wystąpią z projektem zarejestrowanym na płycie  Lion.

TJO i Marius Neset

Tego samego wieczoru na scenie wystąpi 3 Cohens Sextet – porywający zespół trójki rodzeństwa – Anat, Avishaia i Yuvala Cohen’ów, którzy z równym powodzeniem prowadzą swoje kariery indywidualnie – co te, dotyczące projektów realizowanych w rodzinnym gronie. Dowodzą tego entuzjastyczne recenzje ich albumów, a tym bardziej pochlebne relacje z koncertów na takich festiwalach jak: Tel Aviv Jazz Festival, Givatayim Jazz Festival w Izraelu, Tudo é Jazz Festival w Brazylii, oraz na Festiwalach JVC i Portland Jazz w Stanach Zjednoczonych.

3Cohens_Katz_0282c_8X12-1333470279

Czwarta edycja Enter Music Festival zakończy się premierą albumu Third od three Jacka Kochana. Muzykę napisaną na fortepian, piano fendera, perkusję, papersonix i elektronikę artysta zagra na żywo z Dominikiem Wanią. Wspólny koncert muzyków będzie zwieńczeniem dwóch dni koncertowych doświadczeń.

Jacek-Kochan-fot.Wladyslaw-Lemm

 fot. materiały Organizatora