IMG_4161Hamaki, poranne zajęcia sportowe, rower jako generator prądu oraz przynosząca orzeźwienie w upalne dni fontanna na Placu Wolności to atrakcje Festiwalu Malta, które zainteresują nie tylko najmłodszych uczestników, ale również ich rodziców. Z myślą o dzieciach Organizatorzy przygotowali specjalny program warsztatów.

Wśród bogatej oferty skierowanej do najmłodszych każdy znajdzie coś dla siebie.

Cokół cokolwiek dziecięcy to zajęcia, podczas których uczestnicy stworzą dziecięce projekty pomników. Zajęcia odbędą się w dniach 14, 17 i 21 czerwca w Ogrodzie Łazarz.

Nazywamy Ulice to warsztaty, na których dzieci nadadzą nowe nazwy ulicom. Będą one odzwierciedleniem dziecięcych doświadczeń, marzeń i wyobrażeń. Podczas zajęć powstaną tablice, które zawisną w mieście i zaproszą przechodniów do dopisywania własnych opowieści o wybranych miejscach. Warsztaty odbędą się 14, 20 i 21 czerwca w Ogrodzie Jeżyce.

Zabawa to poważna sprawa to cykl zajęć, które odbędą się w dniach 23 – 25 czerwca. Najmłodsi mieszkańcy miasta przemienią się w projektantów zabaw. Pierwszym zadaniem będzie ćwiczenie kartograficzne, podczas którego dzieci zamienią się w przewodników po Poznaniu. Efektem wspólnego spaceru będzie stworzenie mapy z oficjalnymi i nieoficjalnymi miejscami zabaw. Drugi krok to warsztat, podczas którego wyobraźnia dzieci zderzy się z wiedzą dorosłych projektantów. Trzecim  zarazem ostatnim etapem zajęć będzie realizacja pomysłów dzieci w wybranej przestrzeni miasta. Cały cykl warsztatów odbędzie się w Ogrodzie Wilda.

Bezpłatne zapisy na warsztaty dla dzieci pod adresem e-mailowym: zapisy@malta-festival.pl

Wspomniane wydarzenia to tylko wybrane atrakcje jakie czekają w tym roku na najmłodszych uczestników Festiwalu Malta. W programie znalazły się także niedzielne spektakle dla dzieci czy warsztat małego majsterkowicza, który odbywa się codziennie na Placu Wolności. Dodatkowo Centrum Sztuki Dziecka przygotowało wydarzenia specjalne, które odbywają się w ramach programu Sztuka Szuka Malucha.