W niedzielny wieczór Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełniła się do ostatniego miejsca. A wszystko za sprawę energetycznego koncertu zespołu The Orchestra, w skład którego wchodzą byli członkowie Electric Light Orchestra oraz Electric Licht Orchestra Part Two. Do Poznania przyjechali Mik Kaminski i Louis Clark, którzy występowali zarówno w ELO jak i ELO Part II oraz Eric Troyer, Parthenon Huxley i Gordon Townsend – mający swój duży udział w osiągnięciach ELO Part II.  Na scenie pojawił się także Glen Burtnik, który zastąpił zmarłego na początku 2009 roku Kelly’ego Groucutt’a.

ELO określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat ‘70 i ‘80, a jej członkowie bezapelacyjnie stali się prekursorami syntezy rocka i muzyki klasycznej. W  roku 1987 grupa podzieliła się na ELO i ELO Part II. W ciągu całej kariery nagrali 12 studyjnych albumów, za które otrzymali w sumie dziewięć złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Od ponad czterdziestu lat zespół zachwyca publiczność na całym świecie, a ich koncerty cieszą się zawsze ogromną popularnością.

Niedzielny koncert wypełniły największe przeboje ELO – Rock’n’Roll is King, Can’t get it out of my head,  Don’t bring me down, Strange magic, Confusion, Livin’ thing, Do you want my live czy Ticket to the moon.

Poznański występ był prawdziwym świętem rock’n’rolla. Doskonały kontakt z publicznością sprawił, że koncert zamienił się we wspólną zabawę zakończoną owacjami na stojąco.