KSR_2019_poziom_HD[4]Znamy już szczegółowy program 5. sezonu projektu Kulturalny Stary Rynek. Przed nami blisko 80 wydarzeń, które odbywać się będą od 29 czerwca aż do  15 września. Oprócz artystów znanych z poprzednich sezonów projektu na turystów i  mieszkańców Poznania czekają nowości – Stary Rynek – Nowy Cyrk oraz  Interaktywne koncerty Siły Specjalne.

Pełna lista zwycięskich projektów:

  1. Fundacja Pro-Spin – Stary Rynek – Nowy Cyrk
  2. Fundacja Nordoff Robbins Polska – Interaktywne koncerty zespołu – Siły Specjalne        
  3. Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego – Swingująca Starówka
  4. Stowarzyszenie Fotspot – Fotospacery Staromiejskie
  5. Stowarzyszenie Przyjaciół Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu – Spotkania na gołębiej
  6. Fundacja Świat Możliwości / The World of Possibilities Foundation – Kameralny Poznań
  7. Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna – Spektakle Familijne Teatru Fuzja
  8. Dragon Syndicate S.C. – Salon sąsiedzki

Do tej pory w ramach letniej inicjatywy Kulturalny Stary Rynek odbyło się blisko 270 wydarzeń plenerowych, w tym koncerty artystów prezentujących niemal wszystkie style muzyczne, przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, wystawy, przechadzki z przewodnikiem oraz warsztaty artystyczne. W poprzedniej edycji w 70 wydarzeniach wzięło udział ponad 10 000 osób.

Producentem cyklu jest Estrada Poznańska. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Poznania.

O poszczególnych wydarzeniach odbywających się w ramach Kulturalnego Starego Rynku będziemy informować na bieżąco.