Renata Przemyk5 kwietnia w Blue Note wystąpi Renata Przemyk z kameralnym projektem, w skład którego wchodzą oprócz wokalistki sięgającej po instrumenty perkusyjne, świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć będzie można Piotra Wojtanowskiego grającego na fretlessie – bezprogowej gitarze basowej oraz Grzegorza Palkę – grającego na gitarze akustycznej.

Artyści sięgają po utwory znane, odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. W repertuarze znajdują się między innymi piosenki zarejestrowane na płycie Akustik Trio i Rzeźba dnia oraz kilka innych utworów Leonarda Cohena. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie. Koncert pełen będzie zaskakujących zwrotów, energii i wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz – co za tym idzie – przekaz wszystkich piosenek.

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

Koncert Renata Przemyk Trio rozpocznie się o godzinie 20:00.