Tristan13 marca w klubie Blue Note zabrzmi najlepsza muzyka z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych minionego wieku przeniesiona do 2019 roku, a to za sprawą koncertu formacji Tristan. O ich muzyce można powiedzieć, że jest to „stary, dobry acid jazz”, która w wykonaniu czołowych europejskich muzyków jazzowych i popowych, nabiera specyficznego i nowoczesnego brzmienia.

Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Evelyn Kallansee, wokalistki zespołu. Z Tristanem łatwo przenieść się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów. Doskonałej jakości nagrania zespołu i jego występy na żywo często wzbogaca i uatrakcyjnia sekcja instrumentów dętych, kwartet smyczkowy i chórek.

W muzyce Tristana przewijają się wprawdzie motywy typowe dla takich grup, jak Toto, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz, ale zyskuje on coraz większe grono fanów swoim wysoko energetycznym groovem oraz wyjątkową jakością kompozycji i aranżacji.

Album Full Power okazał się niezwykle udanym debiutem, a drugi 2nd Phase nie ustępował pierwszemu pod względem atrakcyjności. Oba znalazły się na pierwszym miejscu list soulowych przebojów w Wielkiej Brytanii. Otrzymały znakomite recenzje w prasie muzycznej i otworzyły zespołowi drogę do licznych występów poza granicami jego rodzimego kraju.

Tristan zachęcony tymi sukcesami, sprawił niespodziankę swoim miłośnikom kolejną płytą pod tytułem Lifestyle. Słuchając jej nie można oprzeć się wrażeniu, że zespół z wielkim zaangażowaniem zapewnia swoim słuchaczom muzykę na najwyższym poziomie. Charakterystycznemu, bogatemu brzmieniu tej grupy wyjątkowego smaku dodają gościnnie występujący na płycie wokaliści światowego formatu. Płyta Lifestyle z pewnością zachwyci każdego, kto lubi świetne kompozycje i błyskotliwie zaaranżowany acid jazz w wykonaniu wybitnych muzyków, którzy grają wspólnie już od dziesięciu lat.

Koncert promujący najnowszy krążek zespołu Tristan rozpocznie się o godzinie 20:00.