Biuro detektywistyczne Lassego i MaiBiuro detektywistyczne Lassego i Mai

Gatunek: familijny

Produkcja: Szwecja

Reżyseria: Josephine Bornebusch

Scenariusz: Henrik Engström, Mattias Grosin

Obsada: Ester Vuori, Frank Dorsin…

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło. Szkoła w Valleby ogłasza konkurs wiedzy, a nagrodą jest starożytna księga Hammarabi, w której spisano złote zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem zmagań starodruk znika. Lasse i Maja są świadkami tej sytuacji, ale nie potrafią zidentyfikować złodzieja. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para młodych detektywów rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Odkrywanie pierwszej tajemnicy nie tylko daje początek pięknej przyjaźni, ale konfrontuje bohaterów z nowymi wyzwaniami: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać i tym jak ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie.

Całe szczęścieCałe szczęście

Gatunek: komedia romantyczna

Produkcja: Polska

Reżyseria: Tomasz Konecki

Scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski

Obsada: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk…

W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej, który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa, niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta. Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie „sportowego trybu życia”. Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta… Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył?

Kapitan Marvel

Gatunek: sci-fi

Produkcja: USA

Reżyseria: Anna Boden, Ryan Fleck

Scenariusz: Nicole Perlman i inni…

Obsada: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn…

Ziemska kobieta po kontakcie z obcą rasą Kree otrzymuje nadludzkie moce.

Największy darNajwiększy dar

Gatunek: dokument

Produkcja: Hiszpania / Polska

Reżyseria: Juan Manuel Cotelo

Scenariusz: Juan Manuel Cotelo, Alexis Martínez

Obsada:

Fabularyzowany dokument w konwencji westernowej komedii i kina faktu . Głównym bohaterem opowieści jest reżyser, który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Na artystę przychodzi kryzys twórczy i spada masa wątpliwości. Może zmienić zakończenie? Czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie… Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?

Robaczki z Zaginionej DżungliRobaczki z Zaginionej Dżungli

Gatunek: animacja

Produkcja: Chiny / Francja

Reżyseria: Hélène Giraud, Thomas Szabo

Scenariusz: Hélène Giraud, Thomas Szabo

Obsada:

Kiedy mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im zagraża firma budowlana, planująca wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.

Szczęśliwy LazarroSzczęśliwy Lazarro

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja / Niemcy / Szwajcaria / Włochy

Reżyseria: Alice Rohrwacher

Scenariusz: Alice Rohrwacher

Obsada: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Alba Rohrwacher…

Tytułowy Lazzaro jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.

To właśnie życieTo właśnie życie

Gatunek: melodramat

Produkcja: USA

Reżyseria: Dan Fogelman

Scenariusz: Dan Fogelman

Obsada: Oscar Isaac, Olivia Wilde…

Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno.

Wspomnienie lataWspomnienie lata

Gatunek: obyczajowy

Produkcja: Polska

Reżyseria: Adam Guziński

Scenariusz: Adam Guziński

Obsada: Max Jastrzębski, Urszula Grabowska, Robert Więckiewicz…

Koniec lat 70. w Polsce. Wakacyjny gwar podmiejskiego kąpieliska miesza się z dźwiękami przeboju Anny Jantar. Wspomnienie lata to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami.