Chris de Burgh8 marca w poznańskiej Hali Arena wystąpi Chris de Burgh – jeden z nielicznych artystów światowego formatu, którego piosenki są znane i słuchane od ponad 30 lat. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Początki wybitnej i długotrwałej kariery Chrisa de Burgha, sięgają roku 1975, kiedy opublikował debiutancki singiel Flying – numer jeden w Brazylii przez 17 tygodni. Kolejne płyty, niemal jedna po drugiej, budowały popularność artysty na całym świecie. W 2011 światło dzienne ujrzał 18 studyjny longplay brytyjskiego wokalisty Moonfleet & Other Stories. To koncept – album oparty na powieści J. Meade Falknera pod tym samym tytułem. Płyta, na której znalazło się 18 utworów, cieszyła się szczególną popularnością w Niemczech, gdzie pokryła się złotem.

Kariera Chrisa de Burgha łącznie obejmuje 18 albumów studyjnych, ponad 2500 koncertów zagranych na całym świecie, trudne do zliczenia wyrazy uznania i przełomowe dzieła, a sprzedaż albumów przekroczyła 40 milionów egzemplarzy… i wciąż rośnie. Wszyscy znamy wielkie przeboje: The Lady in Red, High on emotion, Sailing Away, Don’t Pay The Ferryman czy Missing you, których z pewnością nie zabraknie podczas poznańskiego koncertu.