Organek7 marca w klubie Tama wystąpi ØRGANEK. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

ØRGANEK to grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera – autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.

Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające: Głupi i Czarna Madonna. Oba albumy uzyskały status Platynowej Płyty. W latach 2016 – 2017 zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek /gitara, śpiew/, Adam Staszewski /bas/, Tomasz Lewandowski /instrumenty klawiszowe/ i Robert Markiewicz /perkusja/. Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali, jak chociażby Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych.

Jesienią 2018 roku grupa ØRGANEK wydała suplement do płyty Czarna Madonna, który zawiera wszystkie piosenki kojarzące się z działalnością grupy, co jednocześnie można potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na jesień 2019.