SwiernalisW środę, 16 stycznia w klubie Blue Note miał wystąpić multiinstrumentalista – Swiernalis, którego znakiem szczególnym jest niecodzienne poczucie humoru i przejmujące teksty utworów, które sam pisze.

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku podczas 27. Finału WOŚP, koncert został przełożony na inny termin. Oto oficjalne stanowisko artystów:

„Kochani.

Czekaliśmy na ten koncert od miesięcy, aby w końcu w pełnym składzie i z nowym materiałem móc spędzić ten cudowny wieczór z Wami.

Jednak ostatnie dwie doby to splot niefortunnych zdarzeń, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Cały wczorajszy dzień spędziliśmy wracając z suwalskiego finału WOŚP w poczuciu bezradności i rozczarowania, które towarzyszyć nam będzie niestety przez najbliższe dni. Nie tylko nam – żałoba w Poznaniu potrwa od wtorku do czwartku – okazując szacunek zmarłemu uszanujemy tę decyzję i prosimy Was o zrozumienie. Ciężko jednak spędzać miło czas pośród opuszczonych flag i świadomości tego, co się stało w Gdańsku. Bardzo długo czekaliśmy na ten koncert, ale w świetle zaszłych wydarzeń po prostu ciężko nam wyjść na scenę i dla Was po prostu zagrać.

W związku z tym zdecydowaliśmy się przełożyć nasz koncert na inną datę, o której niezwłocznie Was poinformujemy. Zakupione bilety zachowują swoją ważność. Jeżeli ktoś zdecyduje się zwrócić bilet – przepraszamy i rozumiemy decyzję. Wierzymy jednak, że ta chwila przerwy zrobi dobrze nam wszystkim.

Przykro nam z tego powodu, nie chcemy jednak pozwolić aby złe emocje wzięły górę – dlatego mamy nadzieję, że zobaczymy się w najbliższym czasie w lepszych nastrojach. I pamiętajcie, że agresja to najniższa z ludzkich pobudek.

Ściskamy Was gorąco

Paweł, Paulina, Adam, Szymon, Adam, Kamil, Kacper.”

***

Urodzony w Suwałkach, sercem i czynszem związany z Poznaniem. W 2016 roku spełniło się jego marzenie – wydana została płyta Drauma pod czujnym okiem Pawła Cieślaka z Łodzi, która w dziesięciu niezwykłych utworach przypomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas Swiernalisa. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku otrzymał on nagrodę dla „największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama.
Koncerty Pawła mają zróżnicowane formy – od występów solo aż do ukształtowania się obecnego, pięcioosobowego składu z Szymonem Siwierskim, Adamem Fordonem, Kacprem Budziszewskim (Fismoll, Duit) i Adamem Świerczyńskim (Rosalie). Po smutnych i nostalgicznych utworach z Draumy zespół szykuje się do zaprezentowania całkiem nowego, energicznego materiału, mocno osadzonego w elektronice, który zwiastuje drugi krążek w karierze Swiernalisa.